""
ساعت 16:55 بر حسب GMT +3.5 می باشد.  

بازدید کننده گرامی , به بزرگترین انجمن علمی و تحقیقاتی تخصصی سگها در ایران خوش آمدید . انجمن در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد .لذا خواهشمند است که از ارسال پست های سیاسی و مذهبی و غیرقانونی که منجر به مسدود شدن انحمن خواهد شد جدا خودداری فرمایید. با تشکر

بازگشت   انجمن تخصصی ایرانیان داگ - Iranian Dog > سوالات و مشاوره ی دامپزشکی > تغذیه

جدیدترین مباحث انجمنها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 15-01-2014, 17:43   #1
aref
مدیریت بخش تغذیه

aref آواتار ها

تشکر شده 1,254 بار در 352 پست
لايك دريافتي : 33
لايك كرده : 7
aref is on a distinguished road
امتیازات: 5,942, سطح: 49
امتیازات: 5,942, سطح: 49 امتیازات: 5,942, سطح: 49 امتیازات: 5,942, سطح: 49
میزان پیشرفت: 96%, 8 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 96% میزان پیشرفت: 96% میزان پیشرفت: 96%
بازدید: 0%
بازدید: 0% بازدید: 0% بازدید: 0%
Smile مکمل های تغذیه ای مناسب برای سگها!

سلام دوستان عزیز
امیدوارم عالی باشید!

در این پست میخوام یک سری از مکمل های تغذیه ای رو براتون بگم که در رشد و استخوان بندی و درست کار کردن دستگاه ایمنی و سلامت مفاصل سگها بسیار مفید هستش!
همونطور که دیدید یک سری مکمل های غذایی خاص تو بازار هست که معمولا با مارک بوش آلمان هست و مخصوص سگ هم هست اما بنده اعتقاد دارم که با بکارگیری مکملهای انسانی نتیجه بهتری حاصل میشه و هزینه کمتری هم خواهد داشت!
در زیر چند تا از این مکمل ها رو خدمتتون معرفی میکنم و یک توضیح کوچولو هم میدم در مورد هر کدومش:

1.شربت مولتی ویتامین سندروس:
این شربت مولتی ویتامین معمولا برای نوزادان و کودکان استفاده میشه و با ترکیب کاملی که داره باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشه و همچنین در رشد و استخوان بندی هم بسیار موثره!

2.قرص گلوکوزآمین کندروتین:

این قرص با ترکیبهای متفاوتی هست ولی بهترینش همون گلوکوز آمین کندروتین هست که باعث ساخت غضروف میشه و در بهبود عملکرد مفاصل بسیار مهم و مفیده و در ثانی برای صاف شدن گوش نژادهایی مثل ژرمن بسیار معجزه آسا عمل میکنه!
ضمنا برای استخوان بندی هم بسیار مهمه!

3.قرص روغن ماهی(ویتامین d) :

قرص ماهی که به صورت قرص ژل مانند تو بازار هست برای بهبود عملکرد دستگاه گردش خون و دستگاه عصبی و حتی دستگاه ایمنی بسیا مهمه و به علت وجود امگا 3 در فرایند تولید مثلی سگهای ماده هم معجزه میکنه!
ضمنا ویتامین d در بازسازی بافتهای بدن هم موثره!
فقط باید دقت بشه که قرص فاقد جیوه باشه!

4.قرص آهن:

قرص آهن هم که برای تولید گلوبولهای قرمز و بهبود عملکرد سیستم ایمنی مهمه و خصوصا تو سگهای ماده اگه استفاده بشه خیلی بهتره!

در آخر باید بگم که جذب کلسیوم به جذب آهن اولویت داره پس نباید قرص آهن و قرص گلوکوز آمین رو با هم استفاده کنید(روز در میان)
ضمنا اگر مایل بودید میتونید میزان مصرف هر کدوم از مکمل ها رو بپرسید و بنده بر حسب نیاز سگتون راهنمایی بکنم خدمتتون!

ارادتمند همگی.سید عارف موسوی نیک

ویرایش توسط aref : 15-01-2014 در ساعت 17:49
aref آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تبلیغات
کاربران : 15 تشکر کرده اند از شما aref برای ارسال این پست سودمند:
Adolf (01-01-2017), B.G.S (15-01-2014), badsajad (16-01-2014), bahar (08-06-2014), cruel (26-02-2014), dogterainer (11-06-2014), drk (15-01-2014), Hero pit (15-01-2014), mirhosseini (15-01-2014), moeini711 (06-02-2015), reza_1979 (16-01-2014), shahriar95 (09-06-2014), soosk (17-01-2014), سرسخت (15-01-2014), شاهرخ (09-06-2014)

قدیمی 15-01-2014, 19:36   #2
سرسخت
عضو سایت

سرسخت آواتار ها

تشکر شده 4,279 بار در 1,826 پست
لايك دريافتي : 29
لايك كرده : 0
سرسخت is on a distinguished road
امتیازات: 16,636, سطح: 82
امتیازات: 16,636, سطح: 82 امتیازات: 16,636, سطح: 82 امتیازات: 16,636, سطح: 82
میزان پیشرفت: 58%, 214 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 58% میزان پیشرفت: 58% میزان پیشرفت: 58%

ممنونم این مطلبت خیلی عالی تر بود
aref (15-01-2014), badsajad (18-01-2014)

قدیمی 15-01-2014, 23:28   #3
B.G.S
عضو سایت

B.G.S آواتار ها

تشکر شده 18,326 بار در 5,610 پست
لايك دريافتي : 230
لايك كرده : 201
B.G.S will become famous soon enough
امتیازات: 104,980, سطح: 100
امتیازات: 104,980, سطح: 100 امتیازات: 104,980, سطح: 100 امتیازات: 104,980, سطح: 100
میزان پیشرفت: 0%, 0 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 0% میزان پیشرفت: 0% میزان پیشرفت: 0%

عارف جان با اجازت منم یه مطلبی به پستت اضافه کنم:

1- ویتامین e هم بسیار مناسبه(برای سگهای باردار و برای نزدیکتر شدن دوره فحل)، بسیار بهتره با قرص(کپسولهای) روغن ماهی استفاده بشه، اگر تا 2 هفته استفاده بشه و سگ ماده نزدیک دوره فحلی باشه، سریعا به فحل میاد...

2- با اینکه منم قبلا قطره ویتامینه نوزاد رو به دوستان توصیه کردم، اما توصیه میکنم در صورت امکان حتما دوستان به جای استفاده از موارد بالا، از پودرها یا قرصهای مکمل معتبر و باکیفیت مخصوص خود سگ استفاده کنند...
به نظر من بهترین پودر مکمل که در ایران پیدا میشه، پورد مکمل بوش هست که نسبتا کمیابه ، یکی هم قرصهای ویتامین یا تقویت ایمنی و پوست و مو دکتر کلادرز هست(اگر اصل باشه)... البته مارکها و برندهای دیگری هم با قیمت مناسبتر وجود داره اما کیفیتشون مثل اینا نمیشه...
چون این قرصها به صورت تخصصی و حرفه ای و باکیفیت برای سگها تهیه و تولید شده، استفاده ازشون بهتره نسبت به قرصها و مولتی ویتامینهای انسانی...

از عارف عزیز هم بابت به اشتراک گذاری این مطالب تشکر میکنم...
کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما B.G.S برای ارسال این پست سودمند:
.pepe. (17-03-2014), aref (18-01-2014), badsajad (18-01-2014), Hero pit (16-01-2014), reza_1979 (16-01-2014), soosk (17-01-2014)

قدیمی 16-01-2014, 00:19   #4
soheilhpl
عضو سایت

soheilhpl آواتار ها

تشکر شده 317 بار در 190 پست
لايك دريافتي : 0
soheilhpl is on a distinguished road
امتیازات: 4,870, سطح: 44
امتیازات: 4,870, سطح: 44 امتیازات: 4,870, سطح: 44 امتیازات: 4,870, سطح: 44
میزان پیشرفت: 60%, 80 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 60% میزان پیشرفت: 60% میزان پیشرفت: 60%

خیلی خوب و کاربردی بود
soheilhpl آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما soheilhpl برای ارسال این پست سودمند:
aref (18-01-2014), badsajad (18-01-2014)

قدیمی 18-01-2014, 15:35   #5
aref
مدیریت بخش تغذیه

aref آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط b.g.s نمایش پست ها
عارف جان با اجازت منم یه مطلبی به پستت اضافه کنم:

1- ویتامین e هم بسیار مناسبه(برای سگهای باردار و برای نزدیکتر شدن دوره فحل)، بسیار بهتره با قرص(کپسولهای) روغن ماهی استفاده بشه، اگر تا 2 هفته استفاده بشه و سگ ماده نزدیک دوره فحلی باشه، سریعا به فحل میاد...

2- با اینکه منم قبلا قطره ویتامینه نوزاد رو به دوستان توصیه کردم، اما توصیه میکنم در صورت امکان حتما دوستان به جای استفاده از موارد بالا، از پودرها یا قرصهای مکمل معتبر و باکیفیت مخصوص خود سگ استفاده کنند...
به نظر من بهترین پودر مکمل که در ایران پیدا میشه، پورد مکمل بوش هست که نسبتا کمیابه ، یکی هم قرصهای ویتامین یا تقویت ایمنی و پوست و مو دکتر کلادرز هست(اگر اصل باشه)... البته مارکها و برندهای دیگری هم با قیمت مناسبتر وجود داره اما کیفیتشون مثل اینا نمیشه...
چون این قرصها به صورت تخصصی و حرفه ای و باکیفیت برای سگها تهیه و تولید شده، استفاده ازشون بهتره نسبت به قرصها و مولتی ویتامینهای انسانی...

از عارف عزیز هم بابت به اشتراک گذاری این مطالب تشکر میکنم...
علی جان عزیزم
با کمال احترام باید عرض کنم که بنده پودر اصل بوش رو آنالیز کردم و به این نتیجه رسیدم که مکملهایی که معرفی کردم کاربرد بالاتری دارن!
البته فرمایش شما برای تخصصی بودن کاربرد مکمل ها کاملا درسته اما در مکمل های انسانی بحث نتیجه مطرحه و در مکمل های حیوانات بیشتر بحث اقتصادی هستش(به نظر من) یعنی شما وقتی پودر بوش مصرف میکنی برای حصول نتیجه باید حداقل 2 تا بسته یک کیلویی استفاده کنی اما با مکملهای انسانی نتیجه سریعتر حاصل میشه و میزان مواد شیمیایی مصرف شده توسط حیوون هم کاهش پیدا میکنه!
باز هم نظر شما بسیار بسیار محترم هست و بنده شما رو کاملا قیول دارم اما طبق آنالیز کامل به این نتیجه رسیدم که مکمل های انسانی هم مواد ضاید کمتری دارن و هم نتیجه بهتری میدن!
ارادتمند همگی
کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما aref برای ارسال این پست سودمند:
badsajad (18-01-2014), cruel (26-02-2014), yasser360 (11-01-2015)

قدیمی 18-01-2014, 17:09   #6
B.G.S
عضو سایت

B.G.S آواتار ها

امتیازات: 104,980, سطح: 100 امتیازات: 104,980, سطح: 100 امتیازات: 104,980, سطح: 100

عارف عزیز...

شما دوست و استاد عزیز بنده هستید... امیدوارم این بحثها و تبادل اطلاعات باعث دلخوری نشه خدایا ناکرده...

عافر عزیز، شما قرص و پودر مکمل سگ رو با قرصهای مخصوص انسانی مقایسه میکنید، قرصهای انسانی از نظر کیفی به دلیل حساسیت بالای بدن انسان مقداری با کیفیتر هست، اما دوز بالای اون برای حیوانات مناسب نیست، نتیجه بهتره چون دوز بالا و مدت زمان کوتاه استفاده میکنید اما در طولانی مدت میتونه عوارضی به همراه داشته باشه و در مجموع از نظر شخصی من، یک کار حرفه ای و تخصصی نیست... البته اینم بگم در مواردی که قرصها یا پودرهای مخصوص سگ با کیفیت مناسب پیدا نشه، میشه با دقت و حفظ تعادل(مخصوصا مشاوره یا تجویز دامپزشک)، از قرصها و مکملهای انسانی استفاده کرد...

عارف جان منم پودر مکمل بوش رو برسی و استفاده کردم و تحقیقاتی هم در موردش داشتم(آنالیز محصول داخل کاتالگ تبلیغاتی کاملا و به دقت درج شده)، ضمن اینکه حدالامکان سعی شده مواد طبیعی و با کیفیت داخلش استفاده بشه ، از میزان کنترل شده و حرفه ای و تخصصی هم تشکیل شده... در مجموع یک مکمل آلمانیه عالیه که به نسبت قیمت مناسبی هم داره... به نظر من برای یک توله یا سگ، یک قوطی یک کیلویی کافیه... این محصول شامل کلیه ویتامینها، عناصر جزئی و مواد معدنی مورد نیاز و ضروری سگهاست... اگر حیوون شما کمبود ویتامین و مواد معدنی داشته باشه، بعد از حداقل 10 روز و حداکثر 1 ماه(با توجه به شرایط جسمی و میزان کمبود) میتونید تفاوت و تاثیر حاصله رو به خوبی در ظاهر و آزمایش خون حیوون مشاهده کنید...

هم دوستانی که واسه سگاشون این پودر رو مصرف کردن خیلی راضی بودن و هم خود من به شخصه از کیفیت و تاثیرش نتیجه مطلوب و رضایت بخشی داشتم... البته باز تاکید میکنم قرصهای مکمل دکتر کلادرز هم اگر اصل باشه، با کیفیت، مناسب و تاثیرگذاره...

عارف عزیز، این پودرها و قرصها با تحقیقات بالا، سطح کیفی عالی و تحت نظر افراد تخصصی و حرفه ای به صورت کنترل شده و امتحان شده تهیه گردیده و در اختیار مشتریان قرار گرفته... به شخصه و با توجه به تحقیقات و تجربیاتی که تا الان داشتم، احساس میکنم استفاده از مکملهای باکیفیت و تخصصی سگ نتیجه بهتر و مطلوبتری داره...

مکملهای انسانی که شما معرفی کردید، بجز روغن ماهی، اکثرا مثل مکملهای سگ از مواد شیمیایی داخلشون استفاده شده... پس از این نظر تفاوت چندانی ندارند...

ضمنا مصرف بیش از اندازه آهن(در صورت عدم نیاز حیوون به این قرص) باعث افزایش شدید غلظت خون میشه و گاهی یک بیماری خونی رو در بدن به وجود میاره...
و همینظور استفاده غیر اصولی و نابجای قرص گلوکوزآمین کندروتین، باعث رشد سریع و زیاد غضروفها و استخوانها در بدن، مخصوصا در نژادهای بزرگ شده که میتونه به مرور زمان، مشکلات مفصلی و استخوانی رو به همراه داشته باشه...

ضمن اینکه تاکید میکنم در مواردی استفاده از مکملهای انسانی بلامانع و حتی گاهی ضروریه و من خودم هم به شخصه مواقعی ازشون استفاده میکنم...

عارف جان اگر نکته ای رو به اشتباه عرض کردم ممنون میشم شاگرد خودتون رو راهنمایی کنید...
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما B.G.S برای ارسال این پست سودمند:

قدیمی 18-01-2014, 17:26   #7
aref
مدیریت بخش تغذیه

aref آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط b.g.s نمایش پست ها
عارف عزیز...

شما دوست و استاد عزیز بنده هستید... امیدوارم این بحثها و تبادل اطلاعات باعث دلخوری نشه خدایا ناکرده...

عافر عزیز، شما قرص و پودر مکمل سگ رو با قرصهای مخصوص انسانی مقایسه میکنید، قرصهای انسانی از نظر کیفی به دلیل حساسیت بالای بدن انسان مقداری با کیفیتر هست، اما دوز بالای اون برای حیوانات مناسب نیست، نتیجه بهتره چون دوز بالا و مدت زمان کوتاه استفاده میکنید اما در طولانی مدت میتونه عوارضی به همراه داشته باشه و در مجموع از نظر شخصی من، یک کار حرفه ای و تخصصی نیست... البته اینم بگم در مواردی که قرصها یا پودرهای مخصوص سگ با کیفیت مناسب پیدا نشه، میشه با دقت و حفظ تعادل(مخصوصا مشاوره یا تجویز دامپزشک)، از قرصها و مکملهای انسانی استفاده کرد...

عارف جان منم پودر مکمل بوش رو برسی و استفاده کردم و تحقیقاتی هم در موردش داشتم(آنالیز محصول داخل کاتالگ تبلیغاتی کاملا و به دقت درج شده)، ضمن اینکه حدالامکان سعی شده مواد طبیعی و با کیفیت داخلش استفاده بشه ، از میزان کنترل شده و حرفه ای و تخصصی هم تشکیل شده... در مجموع یک مکمل آلمانیه عالیه که به نسبت قیمت مناسبی هم داره... به نظر من برای یک توله یا سگ، یک قوطی یک کیلویی کافیه... این محصول شامل کلیه ویتامینها، عناصر جزئی و مواد معدنی مورد نیاز و ضروری سگهاست... اگر حیوون شما کمبود ویتامین و مواد معدنی داشته باشه، بعد از حداقل 10 روز و حداکثر 1 ماه(با توجه به شرایط جسمی و میزان کمبود) میتونید تفاوت و تاثیر حاصله رو به خوبی در ظاهر و آزمایش خون حیوون مشاهده کنید...

هم دوستانی که واسه سگاشون این پودر رو مصرف کردن خیلی راضی بودن و هم خود من به شخصه از کیفیت و تاثیرش نتیجه مطلوب و رضایت بخشی داشتم... البته باز تاکید میکنم قرصهای مکمل دکتر کلادرز هم اگر اصل باشه، با کیفیت، مناسب و تاثیرگذاره...

عارف عزیز، این پودرها و قرصها با تحقیقات بالا، سطح کیفی عالی و تحت نظر افراد تخصصی و حرفه ای به صورت کنترل شده و امتحان شده تهیه گردیده و در اختیار مشتریان قرار گرفته... به شخصه و با توجه به تحقیقات و تجربیاتی که تا الان داشتم، احساس میکنم استفاده از مکملهای باکیفیت و تخصصی سگ نتیجه بهتر و مطلوبتری داره...

مکملهای انسانی که شما معرفی کردید، بجز روغن ماهی، اکثرا مثل مکملهای سگ از مواد شیمیایی داخلشون استفاده شده... پس از این نظر تفاوت چندانی ندارند...

ضمنا مصرف بیش از اندازه آهن(در صورت عدم نیاز حیوون به این قرص) باعث افزایش شدید غلظت خون میشه و گاهی یک بیماری خونی رو در بدن به وجود میاره...
و همینظور استفاده غیر اصولی و نابجای قرص گلوکوزآمین کندروتین، باعث رشد سریع و زیاد غضروفها و استخوانها در بدن، مخصوصا در نژادهای بزرگ شده که میتونه به مرور زمان، مشکلات مفصلی و استخوانی رو به همراه داشته باشه...

ضمن اینکه تاکید میکنم در مواردی استفاده از مکملهای انسانی بلامانع و حتی گاهی ضروریه و من خودم هم به شخصه مواقعی ازشون استفاده میکنم...

عارف جان اگر نکته ای رو به اشتباه عرض کردم ممنون میشم شاگرد خودتون رو راهنمایی کنید...
اختیار دارید علی جان
حرف شما درسته گلم اما من آنالیز آزمایشگاهی کردم پودر و قرص بوش رو و چیزایی که ادعا میشه داخلش هست نیست!!
و ضمنا در صورت استفاده مکمل های انسانی باید برحسب وزن عمل کرد که هیچ مشکلی پیش نمیاره!
تو آمریکا یک تحقیق انجام شد و نتیجه این بود که 90 درصد مواد خوراکی انسانی چیزهایی که ادعا میکردن رو توش نداره چه برسه به مکمل سگ!
کلا این نتیجه ای هست که من بهش رسیدم و خودم شخصا آزمایش کردمش!
حتی رو غذت خشک ها هم همینطوره! مخصوصا کارخونه های فریسکیز!
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما aref برای ارسال این پست سودمند:
B.G.S (18-01-2014), badsajad (18-01-2014)

قدیمی 18-01-2014, 19:02   #8
B.G.S
عضو سایت

B.G.S آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط aref نمایش پست ها
اختیار دارید علی جان
حرف شما درسته گلم اما من آنالیز آزمایشگاهی کردم پودر و قرص بوش رو و چیزایی که ادعا میشه داخلش هست نیست!!
و ضمنا در صورت استفاده مکمل های انسانی باید برحسب وزن عمل کرد که هیچ مشکلی پیش نمیاره!
تو آمریکا یک تحقیق انجام شد و نتیجه این بود که 90 درصد مواد خوراکی انسانی چیزهایی که ادعا میکردن رو توش نداره چه برسه به مکمل سگ!
کلا این نتیجه ای هست که من بهش رسیدم و خودم شخصا آزمایش کردمش!
حتی رو غذت خشک ها هم همینطوره! مخصوصا کارخونه های فریسکیز!
ممنون از پاسخ شما عارف جان...

به احتمال 99% اصل نبوده چون تقلبیش شنیدم زیاد شده یا شایدم آزمایشگاهی که مراجعه کردید از دقت کافی برخوردار نبوده... ضمنا بوش اصلا قرص مکمل نداره!!! فقط یک پودر یک کیلویی مکمل داره(تمامی محصولات اصل و ارجینال بوش رو میتونید در سایت اصلی خود کارخانه آلمان چک کنید)... تعریفهایی هم که من کردم کاملا بر حسب تجربه و تحقیقات شخصی بود، اگرنه من نه فروشنده این محصول هستم و نه زینعفش!
بله قرصهای انسانی اگر کنترل شده و بجا باشه، عرض کردم، بلامانع و حتی در مواردی ضروریه...

توی آمریکارو نمیدونم! اما در کشوری مثل آلمان، که حداقل از نظر من جزو 3 کشور برتر اروپاست(از نظر امنیت، امکانات، تکنولوژی و...)، محصولات کارخانه جات و شرکتهای مطرح، شدیدا کنترل میشه و اگر چیزی که در مورد محصول گفته شده باشه حقیقت نداشته باشه، ضمن جریمه های بسیار سنگین، کارخانه یا شرکت سریعا پلمپ میشه... اگرم کیفیت بالا نباشه اصلا مجوز تولید نمیدن!... و حتی محصولات کارخانه های مطرح، شدیدا از جانب کارخانه های رقیب مورد تست و برسی قرار میگیره تا به محض پیدا کردن کوچکترین تلقب یا انزلال کیفیت، اون کارخانه رو زیر سوال ببرن و به مراجع قانونی جهت اقدامات بعدی اطلاع بدن... البته اینایی که گفتم به خاطر اینه که میخواستیم زمانی در این کشور یک کارخانه تاسیس کنیم و این اطلاعات رو به صورت کامل و دقیق کسب کردیم...
البته اینم بگم متاسفانه در کشور ما بعضی مواقع تقلبهایی انجام میشه که کیفیت بعضی محصولات رو شدیدا زیر سوال میبره...
غذاهایی مثل فریسکیز رو من به شخصه اصلا قبول ندارم! از نظر خیلی ها هم غذای درجه 2-3 محسوب میشه... الان همین شرکت بوش یه غذایی تولید کرده(که من توی خود سایتش اصلا ندیدم و ممکنه اصلا محصول بوش نباشه!!!) به اسم مای فرند، قیمتش تقریبا نصف محصولات و غذاهای اصلیه بوشه و تقریبا تو مایه های همون فریسکیزه... به شخصه اصلا به غذاهای خشک درجه 2-3 اعتقادی ندارم... بهترین غذاهای خشک هم در ایران به عقیده من یکی همون بوشه یکی هم رویال کنین و در درجه آخر هم گودی(البته این نظر کاملا شخصه منه)...

البته اینم بگم عارف جان، خیلی خوب شد این بحثها پیش اومد و شما این اطلاعات رو به من دادید، واجب شد حتما این محصول رو از دو آزمایشگاه مختلف مورد برسی و آنالیز قرار بدم... شما و دیگر دوستان رو حتما در جریان نتایجش قرار میدم...
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما B.G.S برای ارسال این پست سودمند:

قدیمی 18-01-2014, 19:51   #9
aref
مدیریت بخش تغذیه

aref آواتار ها

علی جان در مورد غذا خشک بخوام بگم بایدبگم با آنالیز من که بهترینش هپی داگ هست که هم قیمتش مناسبه و هم عملکرد خوبی داره محصول آلمان هم هست و به نظرم گودی از فریسکیز هم بدتره!
از نظر طبقه بندی به نظر شخص بنده:1.هپی داگ2.رویال کنین3.بوش4.فریسکیز5.گودی و از همه بدتر هم نوتری پت که محصول ایرانه!
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما aref برای ارسال این پست سودمند:
B.G.S (18-01-2014), badsajad (18-01-2014)

قدیمی 19-01-2014, 00:51   #10
soheilhpl
عضو سایت

soheilhpl آواتار ها

تشکر شده 317 بار در 190 پست
لايك دريافتي : 0
soheilhpl is on a distinguished road
امتیازات: 4,870, سطح: 44
امتیازات: 4,870, سطح: 44 امتیازات: 4,870, سطح: 44 امتیازات: 4,870, سطح: 44
میزان پیشرفت: 60%, 80 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 60% میزان پیشرفت: 60% میزان پیشرفت: 60%

اقا واقعا جای اینجور بحث ها توی سایت خالی بود مرسی از هر دو نفرتون..من خودم توی غذاهای مکمل بیشتر از همه تعریف پودر 1کیلویی بوش و قرص cafortan رو شنیدم
غذای خشک هم رویال و بوش !!
soheilhpl آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تبلیغات
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما soheilhpl برای ارسال این پست سودمند:
aref (22-01-2014), B.G.S (19-01-2014)
پاسخ

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلک فعال است
[IMG] فعال است
HTML غیر فعال است

Forum Jump