""
ساعت 08:12 بر حسب GMT +3.5 می باشد.  

بازدید کننده گرامی , به بزرگترین انجمن علمی و تحقیقاتی تخصصی سگها در ایران خوش آمدید . انجمن در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد .لذا خواهشمند است که از ارسال پست های سیاسی و مذهبی و غیرقانونی که منجر به مسدود شدن انحمن خواهد شد جدا خودداری فرمایید. با تشکر

بازگشت   انجمن تخصصی ایرانیان داگ - Iranian Dog > سوالات و مشاوره ی دامپزشکی > تغذیه

جدیدترین مباحث انجمنها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 25-08-2014, 19:14   #11
aref
مدیریت بخش تغذیه

aref آواتار ها

تشکر شده 1,254 بار در 352 پست
لايك دريافتي : 33
لايك كرده : 7
aref is on a distinguished road
امتیازات: 5,942, سطح: 49
امتیازات: 5,942, سطح: 49 امتیازات: 5,942, سطح: 49 امتیازات: 5,942, سطح: 49
میزان پیشرفت: 96%, 8 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 96% میزان پیشرفت: 96% میزان پیشرفت: 96%
بازدید: 0%
بازدید: 0% بازدید: 0% بازدید: 0%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط B.G.S نمایش پست ها
عارف جان ضمن تشکر از نظری که دادید، اگر تعداد توله ها زیاد باشه، و تغذیه مادر هم مناسب و کافی نباشه، قطعا شیر به میزان کافی نخواهد بود و اینو شما در صورتی میتونید زیر نظر داشته باشید که ماده در اختیار خودتون باشه، اگرنه نمیشه به این راحتی در موردش اطلاعات کسب کرد یا قضاوت داشت... تعداد زیاد توله نیاز به دسته بندی و تقسیم داره تا مادر بتونه به خوبی از عهده شیر دهی بر بیاد(مخصوصا ماده هایی که شیر نسبتا کمی دارند)... ضمنا کلسیوم هم باید در دوران شیردهی به ماده زیاد داده بشه تا از مشکل تب شیر جلوگیری بشه(پروتئین و ویتامینها به تنهایی کافی نیست، البته اینو برای آگاهی دوستمون میگم اگرنه شما که خودتون اطلاع دارید)...

در مورد شیر خشک بوش باید بگم به شخصه ازش استفاده کردم و نتیجه خیلی خوبی گرفتم، هم خوش خوراکه و هم کامل و مقوی(نسبت به شیر خشک بدون لاکتوز انسانی که تست کردم نتیجه بسیار بهتری داشت)... یک برند دیگه هم که اسمش رو یادم نمیاد استفاده کردم که اونم بد نبود اما قیمتش بالا بود...
سلام علی جان
من نمیدونم شما چرا به مارک بوش انقدر علاقه داری دادا؟؟؟!
فرمول جایگزین شیر مادر بهترینه و برای شیر خشک هم بنده bephar هلند رو توصیه میکنم
aref آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تبلیغات
تشکرها از این نوشته :
B.G.S (26-08-2014)

قدیمی 26-08-2014, 18:58   #12
B.G.S
عضو سایت

B.G.S آواتار ها

تشکر شده 18,326 بار در 5,610 پست
لايك دريافتي : 230
لايك كرده : 201
B.G.S will become famous soon enough
امتیازات: 99,578, سطح: 100
امتیازات: 99,578, سطح: 100 امتیازات: 99,578, سطح: 100 امتیازات: 99,578, سطح: 100
میزان پیشرفت: 0%, 0 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 0% میزان پیشرفت: 0% میزان پیشرفت: 0%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط aref نمایش پست ها
سلام علی جان
من نمیدونم شما چرا به مارک بوش انقدر علاقه داری دادا؟؟؟!
فرمول جایگزین شیر مادر بهترینه و برای شیر خشک هم بنده bephar هلند رو توصیه میکنم
عارف جان من به دلیل نتیجه هایی که از این برند گرفتم و رضایتم از این محصول، ازش خوشم میاد و به عنوان یکی از بهترین برندهای موجود در بازار ایران پیشنهادش میکنم... اگرنه من نه نماینده و فروشنده این محصول هستم و نه از فروش و تبلیغات در موردش چیزی نسیبم میشه...

اما نمیدونم شما چرا اینقدر نسبت به این برند کدورت دارید؟!!؟!؟

در مورد شیر خشک جایگزینی که فرمولش رو گذاشتید؛ به نظر من شیر خشکهای آماده، از نظر علمی و ارزش مواد غذایی، هموژنیزه تر و کاملتر و در مجموع بهتر هستند... فرمول شما به عقیده من زمانی میتونه مورد استفاده قرار بگیره که شیر مادر یا شیرخشکهای مناسب و مخصوص سگ پیدا نشه(البته خوب و با کیفیتش منظورمه)...

در هر صورت عارف جان من نظر شخصیمو ارئه دادم و قصد جسارت یا بحث کردن نداشتم...

موفق و پیروز باشید...
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما B.G.S برای ارسال این پست سودمند:
aref (27-08-2014), mirhosseini (26-08-2014)

قدیمی 27-08-2014, 19:27   #13
aref
مدیریت بخش تغذیه

aref آواتار ها

تشکر شده 1,254 بار در 352 پست
لايك دريافتي : 33
لايك كرده : 7
aref is on a distinguished road
امتیازات: 5,942, سطح: 49
امتیازات: 5,942, سطح: 49 امتیازات: 5,942, سطح: 49 امتیازات: 5,942, سطح: 49
میزان پیشرفت: 96%, 8 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 96% میزان پیشرفت: 96% میزان پیشرفت: 96%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط B.G.S نمایش پست ها
عارف جان من به دلیل نتیجه هایی که از این برند گرفتم و رضایتم از این محصول، ازش خوشم میاد و به عنوان یکی از بهترین برندهای موجود در بازار ایران پیشنهادش میکنم... اگرنه من نه نماینده و فروشنده این محصول هستم و نه از فروش و تبلیغات در موردش چیزی نسیبم میشه...

اما نمیدونم شما چرا اینقدر نسبت به این برند کدورت دارید؟!!؟!؟

در مورد شیر خشک جایگزینی که فرمولش رو گذاشتید؛ به نظر من شیر خشکهای آماده، از نظر علمی و ارزش مواد غذایی، هموژنیزه تر و کاملتر و در مجموع بهتر هستند... فرمول شما به عقیده من زمانی میتونه مورد استفاده قرار بگیره که شیر مادر یا شیرخشکهای مناسب و مخصوص سگ پیدا نشه(البته خوب و با کیفیتش منظورمه)...

در هر صورت عارف جان من نظر شخصیمو ارئه دادم و قصد جسارت یا بحث کردن نداشتم...

موفق و پیروز باشید...
سلام علی جان
اختیار داری عزیزم موضوعی نیست که بخوایم بحث کنیم روش عزیز دلم...
من اون فرمول شیر رو همونطور که تو پستش هم عرض کردم از جناب استاد ادوارد فرالی گرفتم و این نتیجه ی 60 سال تجربه و 50 سال نژاد گیری ایشونه و ایشون که تو آمریکاست و برندهای بسیار بهتری از بوش در دسترسش هست تاکید میکنه که از شیرخشک ها استفاده نشه چون فاکتورهای لازم رو نداره و فلور معده رو به همون دلیل پاستوریزه بودن تامین نمیکنه!!
این فلور معده خیلی ضرورت داره تو بقای حیوون مخصوصا تو محیط هایی که تو ایران سگها رو نگهداری میکنن و با توجه به قوت غالب سگها که اکثرا اسکلت و گردنه تو ایران اگر این فلور طبیعی شکل نگیره حیوون دستگاه گوارش حساسی پیدا میکنه و براش دردساز میشه...
من با مارک بوش مساله دارم حق با شماست اما براش دلیل دارم علی جان حالا شما میگی خوبه چون نتیجه خوبی گرفتید ازش که بسیار محترم و متینه فرمایش شما اما غذای خشک بوش مخصوصا جونیورش رو وقتی بررسی کردم تو آزمایشگاه متوجه شدم که بسیار شوره و نمکش بیشتر از حد نرماله که باعث خوش خوراکیش میشه و اون نتیجه ای که شما میفرمایید گرفتید به نظر بنده به علت خوش خوراکی این غذاهاست...
در ثانی تو رده بندی جهانی برندهای معتبر تری از بوش هست که یکیش بیفار هلنده(منم منافعی ندارم روش ) اما میدونم که این شیر خشک حداقل پروبیوتیکه و از شیر طبیعی بز ساخته میشه داداش اما شیر خشک بوش (حداقل نمونه هایی که من دیدم حالا قلابی بوده یا اصلی نمیدونم) پروبیوتیک نیستش و صناعی هم هستش و روی پاکتش ننوشته پروبیوتیک دادا!
من نسبت به شما ارادت دارم علی جان و تو این مورد اصلا شک نداشته باش عزیز اما ما باید نظراتمون رو بگیم(مناظره کنیم نه بحث خدای نکرده) و اطلاعاتمون رو در اختیار هم بزاریم و حتی اگر کسی از طرفین مناظره قانع نشد حداقل با یک تز دیگه آشنا میشه و از یک زاویه دیگه هم مساله رو حلاجی میکنه!
در هر صورت نظر شما محترمه و تجربه جنابعالی ارزنده اما بنده ترجیح میدم که به توصیه استاد فرالی عمل کنم چون واقعا نتیجه فوق تصورم رو گرفتم در کل من دوستت دارم.
aref آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
B.G.S (27-08-2014)

قدیمی 27-08-2014, 21:27   #14
B.G.S
عضو سایت

B.G.S آواتار ها

تشکر شده 18,326 بار در 5,610 پست
لايك دريافتي : 230
لايك كرده : 201
B.G.S will become famous soon enough
امتیازات: 99,578, سطح: 100
امتیازات: 99,578, سطح: 100 امتیازات: 99,578, سطح: 100 امتیازات: 99,578, سطح: 100
میزان پیشرفت: 0%, 0 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 0% میزان پیشرفت: 0% میزان پیشرفت: 0%

عارف عزیز، اول باید بگم خوشحالم بابت این طرز فکر و اینکه در عین جدیت داریم دوستانه تبادل نظر میکنیم... متاسفانه بعضی ها فرق تبادل نظر و مناظره رو با بحث و کلکل تشخیص نمیدن و همرو به یک چشم میبینن!!! در هر حال خوشحالم شما جزو اون دسته نیستید و پاسخهاتم مثل خودت خوبن...
جسارتا عارف جان 2تا موضوع رو پاسخ میدم؛ در مورد شیر پروبیوتیک، اگر بعضی از توله ها از سیستم ایمنی ضعیف و دستگاه گوارش ضعیفی برخوردار باشن، محصولات پروبیوتیک حتی ممکنه بهشون آسیب بزنه، پس این نوع محصولات همیشه توصیه نمیشه... از اونجایی که توله ها در سن زیر یک ماه خیلی حساس هستند(چون سیستم گوارش به طور کامل شکل نگرفته)، بهتره تمامی مواد غذایی(درواقع همون شیر) و محیط نگهداری کاملا هموژنیزه و بهداشتی باشه، محصولات پروبیوتیک رو میشه از سن 2-3 ماهگی هم کم کم به توله داد(مثلا ماست پروبیوتیک به مقدار مورد نیاز و...)... در مورد شور بودن عذاهای بوش یا به قول شما خوش خوراک بودن، که علتش صرفا نمیتونه فقط شوری غذا باشه، دلیل رضایت من نبوده عارف عزیز، از نظر روند رشد و سلامت حیوون و در نهایت خوش خوراک بودن این غذا باعث شد تا من ازش خوشم بیاد... البته هیچ یک از غذاهای خشک در ایران منو به طور کامل قانع نمیکنه(تقریبا همشونو میشناسم)...
ضمنا بوش قطعا بهترین برند غذای سگ در دنیا نیست و برندهای بهتری هم هست، اما... آیا اون غذاها هم در همین رنج قیمت هستند؟ من بوش و رویال کنین رو تقریبا در یک حد میدونم، البته بعضی از محصولات رویال رو بیشتر قبول دارم و متقابلا بعضی از محصولات بوش رو به رویال ترجیح میدم، اما قیمت رویال کنین رو با بوش مقایسه کردید؟ یا حتی با همون بیفار هلند رو؟ به نظر من در ایران، بوش نسبت به قیمت و کیفیتش، یکی از بهترین گزینه هاست... ولی در خارج از کشور، شما با انبوهی از برندهای مختلف مواجه هستید و داستان فرق میکنه...

و در نهایت باید بگم من هیچ غذای خشکی رو، حتی بهترین و گرونترین برندهای دنیا رو، به عنوان غذای اصلی سگ توصیه نمیکنم، به نظر من غذاهای خشک بهتره به عنوان میان وعده استفاده بشه یا در مواردی که حمل یا نگهداری غذای تازه و دست ساز کار دشواریه(مثل مسافرت و...)...

بازم از توضیحاتت تشکر میکنم عارف عزیز...
تبلیغات
تشکرها از این نوشته :
aref (30-08-2014)
پاسخ

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلک فعال است
[IMG] فعال است
HTML غیر فعال است

Forum Jump