""
ساعت 16:49 بر حسب GMT +3.5 می باشد.  

بازدید کننده گرامی , به بزرگترین انجمن علمی و تحقیقاتی تخصصی سگها در ایران خوش آمدید . انجمن در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد .لذا خواهشمند است که از ارسال پست های سیاسی و مذهبی و غیرقانونی که منجر به مسدود شدن انحمن خواهد شد جدا خودداری فرمایید. با تشکر

بازگشت   انجمن تخصصی ایرانیان داگ - Iranian Dog > آموزش , تربیت و نگهداری > نحوه آموزش و تربیت سگ

جدیدترین مباحث انجمنها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 10-02-2015, 16:29   #51
onyx
عضو سایت

onyx آواتار ها

تشکر شده 0 بار در 0 پست
لايك دريافتي : 0
لايك كرده : 4
onyx is on a distinguished road
امتیازات: 155, سطح: 3
امتیازات: 155, سطح: 3 امتیازات: 155, سطح: 3 امتیازات: 155, سطح: 3
میزان پیشرفت: 10%, 45 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 10% میزان پیشرفت: 10% میزان پیشرفت: 10%
بازدید: 17%
بازدید: 17% بازدید: 17% بازدید: 17%

دوست من سلام امیدوارم بتونم مطالب شما را پیگیری کنم ولی قبلش میخواستم بپرسم سگ من اصیل نیست ویکجوری ترکیب چند نژاد (لابرادور سیاه وکرکی ولش) الان 27 ماهه هست باهوش ولی بازیگوش فرمان ها را دقیق اجرا نمیکنه مثلا وقت هاپ هاپ میکنه فرمان ساکت یا نه را اجرا نمیکنه کلا با نه غریبه است اگر خودش بخواد درست انجام میده.راه رفتنش منو میکشه.ولی خوب بشین دست بده بیا اینها را انجام میده کلا سگ بدقلقی است البته اینم بگم تا 2سالگی در اپارتمان بود والان سه ماهه کهاومدیم روستا وتو حیاط نگهاش میدارم امیدی هست بشه سر براهش کرد. مرسی
onyx آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تبلیغات

قدیمی 10-02-2015, 18:50   #52
ashkanbahal12
مدیر بخش خرید و فروش لوازم دست دوم سگها

ashkanbahal12 آواتار ها

تشکر شده 640 بار در 339 پست
لايك دريافتي : 32
لايك كرده : 17
ashkanbahal12 is on a distinguished road
امتیازات: 9,281, سطح: 64
امتیازات: 9,281, سطح: 64 امتیازات: 9,281, سطح: 64 امتیازات: 9,281, سطح: 64
میزان پیشرفت: 77%, 69 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 77% میزان پیشرفت: 77% میزان پیشرفت: 77%
بازدید: 0%
بازدید: 0% بازدید: 0% بازدید: 0%

دوست عزیز این تاپیک مربوط به نگهبان کردن سگاست و سوالتونو تو جای مناسبی مطرح نکردید. با این وجود جوابتون اینه:
1-بله تو هر سنی می شه سگو سر به راه کرد.
2-احتمال داره سگتون خودشو الفا می دونه.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کلمات "سگ الفا" را تو گوگل سرچ کنید . فکر کنم تو همین سایت هم تو قسمت تعلیم و تربیت باشه.
3-هر بار که دستورتونو اجرا می کنه بهش جایزه بدید تا رفتارش تقویت بشه
4-نه رو محکم تر بگید
5-حوصله داشته باشید یه مدت طول می کشه این کارا
تشکرها از این نوشته :
P00ria (30-06-2015)

قدیمی 29-06-2015, 22:59   #53
hka_Al
عضو سایت

hka_Al آواتار ها

تشکر شده 27 بار در 18 پست
لايك دريافتي : 2
لايك كرده : 0
hka_Al is on a distinguished road
امتیازات: 2,323, سطح: 29
امتیازات: 2,323, سطح: 29 امتیازات: 2,323, سطح: 29 امتیازات: 2,323, سطح: 29
میزان پیشرفت: 16%, 127 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 16% میزان پیشرفت: 16% میزان پیشرفت: 16%
بازدید: 50%
بازدید: 50% بازدید: 50% بازدید: 50%

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
من ی تازه وارم که به انجمن اومده در مورد سگ نگهبان:برای من سگ نگهبان یعنی سگی که وقتی شب دور حصار کارخونه یا کارگاه داره می چرخه اجازه نده کسی وارد محوطه بشه. واسه من فقط همین کافی هست. من سگی رو میخوام که بجز من همه رو بگیره آخه محیط کار من این گونه هست. ی سگ بومی دیدم که وقتی تو فقس بود با دندون هاش میخواست فنس ها رو بشکنه من ( بازم میگم من) این نوع سگ رو دوست دارم نه هیچ نوع سگ دیگه ای رو
hka_Al آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
شکور (30-06-2015)

قدیمی 25-04-2016, 13:02   #54
021
عضو سایت

021 آواتار ها

تشکر شده 2 بار در 2 پست
021 is on a distinguished road
امتیازات: 764, سطح: 14
امتیازات: 764, سطح: 14 امتیازات: 764, سطح: 14 امتیازات: 764, سطح: 14
میزان پیشرفت: 64%, 36 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 64% میزان پیشرفت: 64% میزان پیشرفت: 64%

سلام اقای alex23 ممنون از پست هاتون برای تربیت سگ نگهبان. برای اهدافی که شما گفتید واقعا همچین سگی لازمه بنظر من راههایی که گفتید واقعا سگو بگیر میکنه که خیلیا هم از اون استفاده میکنن و جواب میده.لطفا به پست هاتون ادامه بدید و بخش تغذیه سگو در این رابطه بنویسید و اگر نکته دیگری هم هست لطفا بگید.
021 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 30-04-2016, 01:59   #55
baby
عضو سایت

baby آواتار ها

تشکر شده 25 بار در 16 پست
baby is on a distinguished road
امتیازات: 1,591, سطح: 22
امتیازات: 1,591, سطح: 22 امتیازات: 1,591, سطح: 22 امتیازات: 1,591, سطح: 22
میزان پیشرفت: 91%, 9 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 91% میزان پیشرفت: 91% میزان پیشرفت: 91%
بازدید: 33%
بازدید: 33% بازدید: 33% بازدید: 33%

با سلام.بنده تمام نظراتو خوندم.و هیچ ادعای در تربیت سگ ندارم،اما دوس دارم منم نطرم رو بگم شاید دوستان دیگه به کار بگیرن واسه سگاشون.من الان تونستم یه سگ دورگه قفقازی رو طوری تربیت کنم که الان هنوز 5 ماهه نشده اما به غریبه ها بدجور حساس شده و روز به روز بیشترم میشه،و مطمئنا امخوار خواهد شد.پس خیلی خلاص و مفید میگم بهتون که دقیقا چیکار کردم...
1.روزها بسته ،شب ها درون محوطه داخلی آزاد
2.غذاشون بیشتر نان خشک،گاهی شیر،گاهی استخوان پخته مرغ
3.دور از رفت و آمد غریبه ها
4.بازی نکردن با سگ به طور مداوم.خیلی خیلی کم ،مثلا 4،5 روزی چند دقیقه کوتاه
5هیچ وقت الکی سگ رو نوازش نکنید
6.بعد از 4 ماهگی باید به غریبه بد بین بشه،مثلا از غریبه بخواین سرش داد بزنه یا عصبیش کنه البته نه با چوب چماق
7.پدر و مادرش بگیر باشن بهتره....از قدیم گفتن بچه به ببا ننش میکشه.
با تشکر .ارادتمند شما fch
baby آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
021 (30-04-2016)

قدیمی 21-08-2016, 01:03   #56
مهرداد
عضو سایت

مهرداد آواتار ها

تشکر شده 0 بار در 0 پست
مهرداد is on a distinguished road
امتیازات: 59, سطح: 1
امتیازات: 59, سطح: 1 امتیازات: 59, سطح: 1 امتیازات: 59, سطح: 1
میزان پیشرفت: 18%, 41 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 18% میزان پیشرفت: 18% میزان پیشرفت: 18%
بازدید: 99%
بازدید: 99% بازدید: 99% بازدید: 99%

برای نگهبان کردن یک سگ باید اول یه نژاد خوب انتخاب کنین مثل قفقازی ،ژرمن،سرابی اینا بهترین نژاد برای نگهبانی هستن روتوایلر و دوبرمن و گرگی اصلا سگ خوبی برای نگهبانی نیستن اکثرا خودشونو تو زنجیر نشون میدن اگه ازاد بشن هیچ کاری باهاتون ندارن در نتیجه باید سگی رو انتخاب کنین که چه زنجیر بهش ببندین یا نبندین بگیر باشه.
دوما باید از تولگی بزرگش کنین حدودا 3 ماهگی خوبه.
باید خودتونو فقط ببینه و جای تاریک نگهش دارین.
زیاد باهاش بازی نکنین.
لوسش نکنین.
با چوب و چیزای دیگه تحریکش کنین که عصبی بشه.
اکثرا شبا بهش غذا بدین مخصوصا موقع تابستون.
خون گوسفند یا مرغ هم خوبه بهش بدین.
همیشه باید تو زنجیر بمونه که عادت کنه و حتی برای بردن به دستشویی هم با زنجیر ببرینش بیرون.
اینا چیزایی هست که من طبق تجربه کسب کردم امیدوارم مورداستفاده باشه.
مهرداد آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 16-11-2016, 22:55   #57
faridfarhood
عضو سایت

faridfarhood آواتار ها

تشکر شده 4 بار در 2 پست
faridfarhood is on a distinguished road
امتیازات: 469, سطح: 9
امتیازات: 469, سطح: 9 امتیازات: 469, سطح: 9 امتیازات: 469, سطح: 9
میزان پیشرفت: 38%, 31 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 38% میزان پیشرفت: 38% میزان پیشرفت: 38%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مهرداد نمایش پست ها
برای نگهبان کردن یک سگ باید اول یه نژاد خوب انتخاب کنین مثل قفقازی ،ژرمن،سرابی اینا بهترین نژاد برای نگهبانی هستن روتوایلر و دوبرمن و گرگی اصلا سگ خوبی برای نگهبانی نیستن اکثرا خودشونو تو زنجیر نشون میدن اگه ازاد بشن هیچ کاری باهاتون ندارن در نتیجه باید سگی رو انتخاب کنین که چه زنجیر بهش ببندین یا نبندین بگیر باشه.
دوما باید از تولگی بزرگش کنین حدودا 3 ماهگی خوبه.
باید خودتونو فقط ببینه و جای تاریک نگهش دارین.
زیاد باهاش بازی نکنین.
لوسش نکنین.
با چوب و چیزای دیگه تحریکش کنین که عصبی بشه.
اکثرا شبا بهش غذا بدین مخصوصا موقع تابستون.
خون گوسفند یا مرغ هم خوبه بهش بدین.
همیشه باید تو زنجیر بمونه که عادت کنه و حتی برای بردن به دستشویی هم با زنجیر ببرینش بیرون.
اینا چیزایی هست که من طبق تجربه کسب کردم امیدوارم مورداستفاده باشه.

سلام تازه عضو این انجمن شدم ...نظرات همه ی دوستان روهم تواین تاپیک خوندم و میخوام کار های خودمو در این رابطه بگم ...

1- به دوستمون بگم نیاز نیست سگ رو تو تاریکی انداخت ... ( چون سگ رو پرخاشگر و افسرده میکنه و بسیار خطرناک )

2- سگ رو فقط در حالتی باید لوس کرد یا نوازش کرد که کاری رو درست انجام داده باشه ... در غیر اون صورت فقط زمانی نوازش میشه که زمان استراحتش باشه .... ( نوازش صورت ممنوع چون سگ بشدت از این کار متنفره .... فقط زیر شکم پشت کمر یا پشت گردن ...)

3- برای اموزش نگهبانی اولین کار اموزش دستورات پایه ایه .... ( بشین بخواب و.... )

4- بعد از اون باید اموزش پارس کردن با دستور به سگ داده بشه ( روش هاش زیاده تو نت بچرخید )

5- در تمام این مدت بازی بگیر و ول کن رو با سگ هر روز دوبار به مدت 15 دقیقه انجام میدید .

6 - کل این مراحل رو حداقل تا 8 ماهگی ادامه میدید ...

7- بعد از این نسبت به صداهای محیط اطراف حساسش می کنید و مثلا با زدن سنگی به یه چیز فلزی ، بهش فرمان پارس کردن میدید ( فرض بر این که دستور پارس کردن رو بهش قبلا یاد دادید )

8 - تا اینجای کار فقط یه سگ دارید که نسبت به صدا های اطراف حساسه ... بعد یه شخص غریبه رو که سگ تا حالا ندیده میارید و به سگ دستور پارس کردن میدید ( فرض مرحله ی 7 رو طی کرده )

9- برای حمله کردن در صورت احساس خطر یا به دستور ( بازی بگیر و ول کن رو یادتون میاد برا همین موقعست ) برو به مرحله 10 .

10 - از فرد غریبه ای که تابحال سگ ندیده استفاده میکنید ( تنش شولدر میکنید) بعد این بار دستور بگیر رو با اشاره به فرد غریبه میدید ( در مراحل اولیه فرد غریبه با ضربه های اروم به بدن سگ اونو تحریک میکنه )

11 - بعد از اون نوبت به آشنایی با سلاح و نحوه تشخیص و خلع سلاح کردن میرسه ...

12- برای غذا نخوردن از دست غریبه ها یا از روی زمین استراتژی فلفل ( این تو ایران کاربرد داره چون به خیلی از محصولات دسترسی نداریم ) بهترین تاثیر رو داره .... نکته هرگز تو مصرفش زیاده روی نکنین چون به معده سگ اسیب می زنه و حتی ممکنه باعث خونریزی بشه ...

حالا بعد گذشت 8 تا 10 ماه یه سگ بگیر و نگهبان دارید ... که بی خودی به همه حمله نمیکنه ...

نکته تمامی مراحل ریزه کاری داره و به این سادگی که توضیح دادم نیست ... این مطلب صرفا جنبه آشنایی با متد k9 بود و بس ...
faridfarhood آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
ashkanbahal12 (17-11-2016)

قدیمی 21-11-2016, 21:57   #58
ali ghaderi
عضو سایت

ali ghaderi آواتار ها

تشکر شده 30 بار در 24 پست
ali ghaderi is on a distinguished road
امتیازات: 616, سطح: 12
امتیازات: 616, سطح: 12 امتیازات: 616, سطح: 12 امتیازات: 616, سطح: 12
میزان پیشرفت: 32%, 34 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 32% میزان پیشرفت: 32% میزان پیشرفت: 32%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط faridfarhood نمایش پست ها
سلام تازه عضو این انجمن شدم ...نظرات همه ی دوستان روهم تواین تاپیک خوندم و میخوام کار های خودمو در این رابطه بگم ...

1- به دوستمون بگم نیاز نیست سگ رو تو تاریکی انداخت ... ( چون سگ رو پرخاشگر و افسرده میکنه و بسیار خطرناک )

2- سگ رو فقط در حالتی باید لوس کرد یا نوازش کرد که کاری رو درست انجام داده باشه ... در غیر اون صورت فقط زمانی نوازش میشه که زمان استراحتش باشه .... ( نوازش صورت ممنوع چون سگ بشدت از این کار متنفره .... فقط زیر شکم پشت کمر یا پشت گردن ...)

3- برای اموزش نگهبانی اولین کار اموزش دستورات پایه ایه .... ( بشین بخواب و.... )

4- بعد از اون باید اموزش پارس کردن با دستور به سگ داده بشه ( روش هاش زیاده تو نت بچرخید )

5- در تمام این مدت بازی بگیر و ول کن رو با سگ هر روز دوبار به مدت 15 دقیقه انجام میدید .

6 - کل این مراحل رو حداقل تا 8 ماهگی ادامه میدید ...

7- بعد از این نسبت به صداهای محیط اطراف حساسش می کنید و مثلا با زدن سنگی به یه چیز فلزی ، بهش فرمان پارس کردن میدید ( فرض بر این که دستور پارس کردن رو بهش قبلا یاد دادید )

8 - تا اینجای کار فقط یه سگ دارید که نسبت به صدا های اطراف حساسه ... بعد یه شخص غریبه رو که سگ تا حالا ندیده میارید و به سگ دستور پارس کردن میدید ( فرض مرحله ی 7 رو طی کرده )

9- برای حمله کردن در صورت احساس خطر یا به دستور ( بازی بگیر و ول کن رو یادتون میاد برا همین موقعست ) برو به مرحله 10 .

10 - از فرد غریبه ای که تابحال سگ ندیده استفاده میکنید ( تنش شولدر میکنید) بعد این بار دستور بگیر رو با اشاره به فرد غریبه میدید ( در مراحل اولیه فرد غریبه با ضربه های اروم به بدن سگ اونو تحریک میکنه )

11 - بعد از اون نوبت به آشنایی با سلاح و نحوه تشخیص و خلع سلاح کردن میرسه ...

12- برای غذا نخوردن از دست غریبه ها یا از روی زمین استراتژی فلفل ( این تو ایران کاربرد داره چون به خیلی از محصولات دسترسی نداریم ) بهترین تاثیر رو داره .... نکته هرگز تو مصرفش زیاده روی نکنین چون به معده سگ اسیب می زنه و حتی ممکنه باعث خونریزی بشه ...

حالا بعد گذشت 8 تا 10 ماه یه سگ بگیر و نگهبان دارید ... که بی خودی به همه حمله نمیکنه ...

نکته تمامی مراحل ریزه کاری داره و به این سادگی که توضیح دادم نیست ... این مطلب صرفا جنبه آشنایی با متد k9 بود و بس ...
عالیه من قبلا"همه رو امتحا کردم باکمی صبر و تجربه شدنیه
ali ghaderi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تبلیغات
پاسخ

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلک فعال است
[IMG] فعال است
HTML غیر فعال است

Forum Jump