""
ساعت 01:33 بر حسب GMT +3.5 می باشد.  

بازدید کننده گرامی , به بزرگترین انجمن علمی و تحقیقاتی تخصصی سگها در ایران خوش آمدید . انجمن در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد .لذا خواهشمند است که از ارسال پست های سیاسی و مذهبی و غیرقانونی که منجر به مسدود شدن انحمن خواهد شد جدا خودداری فرمایید. با تشکر

بازگشت   انجمن تخصصی ایرانیان داگ - Iranian Dog > آموزش , تربیت و نگهداری > پرسش و پاسخ در مورد آموزش و تربیت

جدیدترین مباحث انجمنها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 01-07-2016, 17:39   #61
Mehrdad2011
اخراج شده

Mehrdad2011 آواتار ها

تشکر شده 3 بار در 3 پست
لايك دريافتي : 0
لايك كرده : 0
Mehrdad2011 is on a distinguished road
امتیازات: 232, سطح: 4
امتیازات: 232, سطح: 4 امتیازات: 232, سطح: 4 امتیازات: 232, سطح: 4
میزان پیشرفت: 64%, 18 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 64% میزان پیشرفت: 64% میزان پیشرفت: 64%
بازدید: 0%
بازدید: 0% بازدید: 0% بازدید: 0%

با سلام،
دوستان از اونجایی که نظرات همتون مهمه منم طبق تجربه ای که تو بزرگ کردن 5 تا سگ ادم بگیر داشتم میخوام بهتون بگم لطفا اگه واقعا میخواین سگتون ادم بگیر بشه دقت کنین:
اولا که برای بگیر کردن سگ، نوع و نژاد سگ خیلی خیلی مهمه، من از این 5 تا سگام دو تا سگ سرابی دارم و دو تا قفقازی و یه ژرمن شپرد.
روتوایلر رو میدونم که هم نسل گرگی هست و از نزدیک دیدمش ولی این سگ شاید قیافش ترسناک و ادم بگیر باشه ولی موقعی که بازه اصلا به ادم حمله نمیکنه فقط پارس میکنه.
ولی الان کسی غیر از خودم جرعت نداره به کارگاهمون وارد بشه چون میدونن که سگام زندشون نمیزارن همه اینا رو طبق تجربه میگم که شما هم استفاده کنین.
سگ قفقازی سگی ادم بگیر و نگهبان و گله ای هست یعنی اگه حتی بهش اهمیت هم ندین خودش ادم بگیر میشه، منظورم از ادم بگیر در حدی هست که نتونین حتی بهش زنجیر ببندین.
من نتونستم از 6 ماهگی به سگام زنجیر ببندم همشونو پاره کردن.اگه باور ندارین میتونین تو گوگل سرچ کنین و در مورد سگ قفقازی اطلاعات کسب کنین، سگ سرابی هم مثل قفقازیه ولی برای جنگ خیلی خوبه.
الان هم یه ژرمن 2 ماهه دارم که اونم از اون یکی سگام حساب میبره و از الان ادم گیر شده.
من امتحان کردم حتی زمانی که سگام باز هستن و زنجیر ندارن بازم حمله میکنن منظورم از حمله حمله ی واقعی هست یعنی فرد غریبه رو تیکه تیکه میکنن خلاصه خود تعریفی نباشه خیلی پوست کلفت و ادم گیر شدن.
و اما توصیه من در مورد ادم گیر کردن سگتون:
1-سگی رو انتخاب کنین و پدر و مادرش هم ادم گیر باشه و همچنین نژادش هم ادم گیر بشه
سگ دوبرمن یا گرگی یا همین روتوایلر به نظر من ترسو ترین سگ دنیاس.همسایه بغلی ما هم دو تا گرگی و سه تا دوبرمن داره که فقط یکی از سگای سرابیم همشونو در عرض 40 ثانیه پاره پوره کرد و بعد چن روز سگای همسایم مردن !
2-سگ رو فقط بزارین خودتونو ببینه و بشناسه اصلا و به هیچ وجه حتی از 1 روزگی به کسی نشونش ندین.
3-اصلا به سگتون محبت نکنین و زیاد بهش رو ندین یعنی به هیچ وجه نوازشش نکنین ولی اگه اولین بار به فرد غریبه ای پارس کرد حتما تشویقش کنین.
4-باهاش بازی نکنین فقط شما رو بشناسه کافیه.
5-همه وقت ببندینش، من سگام وقتی توله بودن از 1 ماهگی به طناب بسته بودمشون و از 4 ماهگی تو زنجیر بزرگ شدن.
6-همه کاراشو شب کنین یعنی غذا و آبشو شب اخر وقت ساعت 2 یا 3 نصف شب بهش برسین و سعی کنین حد اقل یک ساعت ببرینش بیرون خونه یا محل برای دویدن(فقط دیر وقت شب ها وقتی که هیچ کی بیرون نبود)
7-موقع زمستون که سرده میتونین روز ها هم بهش اب و غذا بدین ولی خیلی کم.
8- تابستون ها فقط شبا بهش آب و غذا بدین و ببرینش بیرون برای دستشویی، چون که روز ها مخصوصا تو افتاب نباید به سگ غذا بدی(به خصوص غذای چرب)چون من شنیدم باعث مرگ هم میشه.
9-خون دادن رو امتحان نکردم ولی میتونه موثر باشه.
10-روزا(فقط تابستون) اگه تو محل نگه داری سگتون کسی نبود میتونین ببندینش جلوی افتاب چون نور خورشید که میخوره به سرش باعث میشه سگ عصبی بشه و خیلی تو بگیر کردن سگ تاثیر داره فقط اب بهش ندین.
11-موقع زمستون روز ها بهش دوغ بدین خیلی موثره.
خب اینم از پیشنهادات من، در ضمن هیچ روش علمی برای بگیر کردن سگ کاربرد نداره من این روش ها رو از بهترین سگ بازا پرسیدم خودم هم امتحان کردم، به مولا کاربرد داره!!!
موفق باشین!!
Mehrdad2011 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تبلیغات
تشکرها از این نوشته :
ashkanbahal12 (02-07-2016)

قدیمی 02-07-2016, 09:07   #62
ashkanbahal12
مدیر بخش خرید و فروش لوازم دست دوم سگها

ashkanbahal12 آواتار ها

تشکر شده 634 بار در 337 پست
لايك دريافتي : 32
لايك كرده : 17
ashkanbahal12 is on a distinguished road
امتیازات: 8,470, سطح: 62
امتیازات: 8,470, سطح: 62 امتیازات: 8,470, سطح: 62 امتیازات: 8,470, سطح: 62
میزان پیشرفت: 7%, 280 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 7% میزان پیشرفت: 7% میزان پیشرفت: 7%

نقل قول:
نوشته اصلی توسط mehrdad2011 نمایش پست ها
با سلام،
دوستان از اونجایی که نظرات همتون مهمه منم طبق تجربه ای که تو بزرگ کردن 5 تا سگ ادم بگیر داشتم میخوام بهتون بگم لطفا اگه واقعا میخواین سگتون ادم بگیر بشه دقت کنین:
اولا که برای بگیر کردن سگ، نوع و نژاد سگ خیلی خیلی مهمه، من از این 5 تا سگام دو تا سگ سرابی دارم و دو تا قفقازی و یه ژرمن شپرد.
روتوایلر رو میدونم که هم نسل گرگی هست و از نزدیک دیدمش ولی این سگ شاید قیافش ترسناک و ادم بگیر باشه ولی موقعی که بازه اصلا به ادم حمله نمیکنه فقط پارس میکنه.
ولی الان کسی غیر از خودم جرعت نداره به کارگاهمون وارد بشه چون میدونن که سگام زندشون نمیزارن همه اینا رو طبق تجربه میگم که شما هم استفاده کنین.
سگ قفقازی سگی ادم بگیر و نگهبان و گله ای هست یعنی اگه حتی بهش اهمیت هم ندین خودش ادم بگیر میشه، منظورم از ادم بگیر در حدی هست که نتونین حتی بهش زنجیر ببندین.
من نتونستم از 6 ماهگی به سگام زنجیر ببندم همشونو پاره کردن.اگه باور ندارین میتونین تو گوگل سرچ کنین و در مورد سگ قفقازی اطلاعات کسب کنین، سگ سرابی هم مثل قفقازیه ولی برای جنگ خیلی خوبه.
الان هم یه ژرمن 2 ماهه دارم که اونم از اون یکی سگام حساب میبره و از الان ادم گیر شده.
من امتحان کردم حتی زمانی که سگام باز هستن و زنجیر ندارن بازم حمله میکنن منظورم از حمله حمله ی واقعی هست یعنی فرد غریبه رو تیکه تیکه میکنن خلاصه خود تعریفی نباشه خیلی پوست کلفت و ادم گیر شدن.
و اما توصیه من در مورد ادم گیر کردن سگتون:
1-سگی رو انتخاب کنین و پدر و مادرش هم ادم گیر باشه و همچنین نژادش هم ادم گیر بشه
سگ دوبرمن یا گرگی یا همین روتوایلر به نظر من ترسو ترین سگ دنیاس.همسایه بغلی ما هم دو تا گرگی و سه تا دوبرمن داره که فقط یکی از سگای سرابیم همشونو در عرض 40 ثانیه پاره پوره کرد و بعد چن روز سگای همسایم مردن !
2-سگ رو فقط بزارین خودتونو ببینه و بشناسه اصلا و به هیچ وجه حتی از 1 روزگی به کسی نشونش ندین.
3-اصلا به سگتون محبت نکنین و زیاد بهش رو ندین یعنی به هیچ وجه نوازشش نکنین ولی اگه اولین بار به فرد غریبه ای پارس کرد حتما تشویقش کنین.
4-باهاش بازی نکنین فقط شما رو بشناسه کافیه.
5-همه وقت ببندینش، من سگام وقتی توله بودن از 1 ماهگی به طناب بسته بودمشون و از 4 ماهگی تو زنجیر بزرگ شدن.
6-همه کاراشو شب کنین یعنی غذا و آبشو شب اخر وقت ساعت 2 یا 3 نصف شب بهش برسین و سعی کنین حد اقل یک ساعت ببرینش بیرون خونه یا محل برای دویدن(فقط دیر وقت شب ها وقتی که هیچ کی بیرون نبود)
7-موقع زمستون که سرده میتونین روز ها هم بهش اب و غذا بدین ولی خیلی کم.
8- تابستون ها فقط شبا بهش آب و غذا بدین و ببرینش بیرون برای دستشویی، چون که روز ها مخصوصا تو افتاب نباید به سگ غذا بدی(به خصوص غذای چرب)چون من شنیدم باعث مرگ هم میشه.
9-خون دادن رو امتحان نکردم ولی میتونه موثر باشه.
10-روزا(فقط تابستون) اگه تو محل نگه داری سگتون کسی نبود میتونین ببندینش جلوی افتاب چون نور خورشید که میخوره به سرش باعث میشه سگ عصبی بشه و خیلی تو بگیر کردن سگ تاثیر داره فقط اب بهش ندین.
11-موقع زمستون روز ها بهش دوغ بدین خیلی موثره.
خب اینم از پیشنهادات من، در ضمن هیچ روش علمی برای بگیر کردن سگ کاربرد نداره من این روش ها رو از بهترین سگ بازا پرسیدم خودم هم امتحان کردم، به مولا کاربرد داره!!!
موفق باشین!!
وقتی به کسی حمله می کنن و شما بهشون می گید نه، به حرفتون گوش می کنن؟

قدیمی 02-07-2016, 15:20   #63
Mehrdad2011
اخراج شده

Mehrdad2011 آواتار ها

تشکر شده 3 بار در 3 پست
لايك دريافتي : 0
لايك كرده : 0
Mehrdad2011 is on a distinguished road
امتیازات: 232, سطح: 4
امتیازات: 232, سطح: 4 امتیازات: 232, سطح: 4 امتیازات: 232, سطح: 4
میزان پیشرفت: 64%, 18 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 64% میزان پیشرفت: 64% میزان پیشرفت: 64%

کلا وقتی که سگام به کسی پارس میکنن و میخوان حمله کنن من ازشون دور میشم چون امکان داره به جای فرد غریبه از لج به خودم حمله کنن!!
Mehrdad2011 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تبلیغات
پاسخ

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلک فعال است
[IMG] فعال است
HTML غیر فعال است

Forum Jump