""
ساعت 22:56 بر حسب GMT +3.5 می باشد.  

بازدید کننده گرامی , به بزرگترین انجمن علمی و تحقیقاتی تخصصی سگها در ایران خوش آمدید . انجمن در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد .لذا خواهشمند است که از ارسال پست های سیاسی و مذهبی و غیرقانونی که منجر به مسدود شدن انحمن خواهد شد جدا خودداری فرمایید. با تشکر

بازگشت   انجمن تخصصی ایرانیان داگ - Iranian Dog > آموزش , تربیت و نگهداری > مسائل نگهداری

جدیدترین مباحث انجمنها

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش

قدیمی 14-11-2013, 12:17   #1
mehrnaz-ghasemi
عضو ویژه

mehrnaz-ghasemi آواتار ها

تشکر شده 6,034 بار در 1,570 پست
لايك دريافتي : 36
لايك كرده : 4
mehrnaz-ghasemi is on a distinguished road
امتیازات: 32,216, سطح: 100
امتیازات: 32,216, سطح: 100 امتیازات: 32,216, سطح: 100 امتیازات: 32,216, سطح: 100
میزان پیشرفت: 0%, 0 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 0% میزان پیشرفت: 0% میزان پیشرفت: 0%
بازدید: 0%
بازدید: 0% بازدید: 0% بازدید: 0%
پیش فرض مسواک و خمیر دندان برای توله سگها

مسواک زدن دندان های توله سگها به همان میزانی که برای ما مهم است ،برای توله سگها هم مهم است .مسواک های روزانه برای توله سگها توصیه شده اند ولی در این میان برخی از صاحبان مرتکب اشتباهات بزرگی میشوند که در این مورد مهم ترین ان استفاده از خمیر دندان های انسانی است !!!!!!

شما به هیچ وجه نباید برای نظافت و مسواک دندان های سگتان مخصوصا توله ها از خمیر دندان انسانی استفاده کنید .خوشبختانه خمیر دندان های مخصوص سگها در فروشگاه های حیوانات خانگی موجود است اما استفاده از انها نیز باید در تعادل باشد و هر چند وقت یکبار برای جرم گیری کامل استفاده شوند .

خطرات ناشی از خمیر دندان های انسانی

از انجایی که سگها براحتی نمیتوانند تف کنند ،مجبور هستند که خمیر دندان را قورت دهند که اسیب و درد های شدیدی در دستگاه گوارشی بخصوص معده و روده و شکم به ارمغان میاورد .علاوه بر این خمیر دندان های انسانی حاوی شیرین کننده های مصنوعی مثل زایلیتول (xylitol) اند ،خوشبختانه زایلیتول برای انسان ها ضرری ندارد و کاملا بی خطر است اما متاسفانه برای سگها بشدت خطرناک است .چرا که زایلیتول موجب یک سری واکنش های شیمیایی میشود .اگر روی دندان ها قرار بگیرند موجب ترشح هر چه سریع تر انسولین میشوند در نتیجه سگ از هیپوگلیسمیا ( hypoglycemia) رنج میبرد یا همان کمبود قند خون شدید که این میتواند برایش کشنده باشد .همچنین اگر زایلیتول به مقدار زیادی وارد بدن شود میتواند به کبد نیز اسیب وارد کند.

خمیر دندان های توله سگ

بهترین نوع خمیر دندان برای توله سگ عزیزتان ،خمیر دندان های مخصوص توله سگها هستند که میتوانید انها را از داروخانه و یا فروشگاه های مخصوص دامپزشکی تهیه کنید .با توجه به شرایط توله سگتان ابتدا میتوانید برای انتخاب خمیر دندانی مناسب از دامپزشک نیز کمک بگیرید . انها طعم های مختلفی دارند بنابراین ترجیحا طعمی را انتخاب کنید که مورد علاقه ی توله سگتان باشد .
مسواکی مناسب

دندان و لثه های توله سگها بسیار حساس و اسیب پذیر است .استفاده از مسواک انسانی موجب پارگی و خراشیدگی لثه و دندان میشود ،بنابراین توصیه میشود که حتما از مسواک های مخصوص سگها استفاده کنید .ظاهر انها مانند مسواک های انسانی است اما طراحی اشکالشان کاملا با مسواک های انسانی متفاوت است.بهترین نوع مسواک برای توله سگها مسواک های انگشتی است که میتوانید راحت ان را داخل انگشتتان بکنید و خیلی ارام و شمرده طوری که گویا دارید لثه و دندان سگ را مساژ میدهید شروع به مسواک زدن توله سگتان کنید .

ترجمه:مهرناز قاسمی

منبع:ehow

بگذارید بخندد شادان
که پس از این دگرش فرصت خندیدن نیست !

ویرایش توسط mehrnaz-ghasemi : 14-11-2013 در ساعت 12:20
mehrnaz-ghasemi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تبلیغات
کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما mehrnaz-ghasemi برای ارسال این پست سودمند:
anonymous (30-11-2013), aref (14-11-2013), B.G.S (14-11-2013), badsajad (15-11-2013), Hero pit (15-11-2013), masih4000 (14-11-2013), SH.ALONE67 (13-01-2015), xperiasl (14-11-2013), رضا جانزمین (14-11-2013), سرسخت (14-11-2013), شکور (14-11-2013)

قدیمی 14-11-2013, 22:18   #2
mehrnaz-ghasemi
عضو ویژه

امتیازات: 32,216, سطح: 100 امتیازات: 32,216, سطح: 100 امتیازات: 32,216, سطح: 100

نقل قول:
نوشته اصلی توسط aref نمایش پست ها
سلام سرکار خانم قاسمی
متشکرم از وقتی که گزاشتید برای ترجمه...
مطلب بسیار مفیدی بود اگر اجازه بدید بنده هم یک فرمول خمیردندان دست ساز خونگی رو در ادامه مطلب سرکار علیه قرار بدم
منتظر خبرتون هستم
باز هم به سهم خودم تشکر میکنم
خواهش میکنم جناب عارف
شما صاحب اختیار هستید ...
بگذارید بخندد شادان
تشکرها از این نوشته :
aref (16-11-2013)

قدیمی 16-11-2013, 16:39   #3
aref
مدیریت بخش تغذیه

aref آواتار ها

تشکر شده 1,254 بار در 352 پست
لايك دريافتي : 33
لايك كرده : 7
aref is on a distinguished road
امتیازات: 5,942, سطح: 49
امتیازات: 5,942, سطح: 49 امتیازات: 5,942, سطح: 49 امتیازات: 5,942, سطح: 49
میزان پیشرفت: 96%, 8 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 96% میزان پیشرفت: 96% میزان پیشرفت: 96%

سلام
سرکار علیه لطف دارید متشکرم
مواد مورد نیاز برای خمیردندان دستساز برای سگ عبارتند از:

1.جوش شیرین 6 قاشق چایخوری.
2.یک سوم قاشق چایخوری نمک.
3.گلیسرین 4 قاشق چایخوری.
4.میزان خیلی کم(یک نوک قاشق چایخوری) کریستال نعنا پودر شده(از عطاری تهیه کنید)
5.آب

طرز تهیه:

ابتدا در یک ضرف گود همه مواد را با هم مخلوط کنید و سپس قطره قطره آی اضافه کنید تا ترکیب شما به غلظت خمیر دندان درآید ضمنا میتوانید به جای آب از آب مرغ یا آب گوشت استفاده کنید که سگتون بیشتر براش خوشایند باشه...
جوش شیرین باعث از بین بردن بوی بد دهان و پاک کردن پلاکهای دندانی میشه و نمک هم باعث ضدعفونی کردن دهن حیوون و پودر کریستال نعنا هم بوی خوبی میده به دهن و گلیسرین هم ترکیب چسبناک و منسجم رو ایجاد میکنه
ضمنا در صورت بلع مشکلی به وجود نمیاد!
امیدوارم مفید بوده باشه
aref آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما aref برای ارسال این پست سودمند:
B.G.S (16-11-2013), شکور (16-11-2013)

قدیمی 17-11-2013, 00:29   #4
B.G.S
عضو سایت

B.G.S آواتار ها

تشکر شده 18,321 بار در 5,608 پست
لايك دريافتي : 230
لايك كرده : 201
B.G.S will become famous soon enough
امتیازات: 97,590, سطح: 100
امتیازات: 97,590, سطح: 100 امتیازات: 97,590, سطح: 100 امتیازات: 97,590, سطح: 100
بازدید: 100%
بازدید: 100% بازدید: 100% بازدید: 100%

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهرناز عزیز و دوست خوبم جناب عارف...

اول یک توضیح بیشتر(اضافه!) در مورد متن مهرناز عزیز: بله به دلیل اینکه ممکنه سگها خمیر دندان انسانی رو قورت بدن، استفاده اونها برای سگ اصلا توصیه نمیشه، چراکه حتی خوردن خمیر دندان برای انسان هم عوارض و خطراتی به همراه داره و اگر دقت کنید روی اکثر خمیر دندانها نوشته شده خورده نشود یا قورت داده نشود... یک ماده شیرین کننده دیگه به اسم ساخارین هم وجود داره که شبیه همون زایلیتول هست و تا به حال ضرر خاصی برای انسان نداشته(ولی بحث بر سر حذف کردنش زیاد بوده) اما برای سگهارو نمیدونم!...
در خمیر دندانهای انسانی موادی از جمله نوعی پارافین، فرمالدئید و گلیسیرین استفاده میشه که خوردن هر کدومشون عوارضی رو به همراه داره...

و یک نکته مهم رو باید به عارف عزیز گوشزد کنم، خوردن گلیسیرین در انسان، حتی به مقدار کم، میتونه عوارضی مثل تهوع یا استفراغ رو به همراه داشته باشه که این عوارض میتونه در حیوانی مثل سگ هم خودش رو کاملا نشون بده، ضمن اینکه اگر اون حیوون از سیستم گوارشی ضعیفی برخوردار باشه ممکنه دچار اسهال هم بشه و مقداری از آب بدنش رو از دست بده...
با در نظر گرفتن اینکه در دستور ساخت خمیر دندان خانگی شما این ماده(گلیسیرین) وجود داره و ممکنه سگ اون رو بخوره، به نظر من استفاده از اون برای سگ نوعی ریسکه...

در هر صورت اگر دخالت کردم یا مطلبی رو اشتباه به عرضتون رسوندم پیشاپیش عذرخواهی میکنم...

موفق و پیروز باشید...
کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما B.G.S برای ارسال این پست سودمند:
anonymous (30-11-2013), aref (18-11-2013), mehrnaz-ghasemi (17-11-2013)

قدیمی 18-11-2013, 18:54   #5
aref
مدیریت بخش تغذیه

aref آواتار ها

تشکر شده 1,254 بار در 352 پست
لايك دريافتي : 33
لايك كرده : 7
aref is on a distinguished road
امتیازات: 5,942, سطح: 49
امتیازات: 5,942, سطح: 49 امتیازات: 5,942, سطح: 49 امتیازات: 5,942, سطح: 49
میزان پیشرفت: 96%, 8 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 96% میزان پیشرفت: 96% میزان پیشرفت: 96%
نقل قول:
نوشته اصلی توسط b.g.s نمایش پست ها
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهرناز عزیز و دوست خوبم جناب عارف...

اول یک توضیح بیشتر(اضافه!) در مورد متن مهرناز عزیز: بله به دلیل اینکه ممکنه سگها خمیر دندان انسانی رو قورت بدن، استفاده اونها برای سگ اصلا توصیه نمیشه، چراکه حتی خوردن خمیر دندان برای انسان هم عوارض و خطراتی به همراه داره و اگر دقت کنید روی اکثر خمیر دندانها نوشته شده خورده نشود یا قورت داده نشود... یک ماده شیرین کننده دیگه به اسم ساخارین هم وجود داره که شبیه همون زایلیتول هست و تا به حال ضرر خاصی برای انسان نداشته(ولی بحث بر سر حذف کردنش زیاد بوده) اما برای سگهارو نمیدونم!...
در خمیر دندانهای انسانی موادی از جمله نوعی پارافین، فرمالدئید و گلیسیرین استفاده میشه که خوردن هر کدومشون عوارضی رو به همراه داره...

و یک نکته مهم رو باید به عارف عزیز گوشزد کنم، خوردن گلیسیرین در انسان، حتی به مقدار کم، میتونه عوارضی مثل تهوع یا استفراغ رو به همراه داشته باشه که این عوارض میتونه در حیوانی مثل سگ هم خودش رو کاملا نشون بده، ضمن اینکه اگر اون حیوون از سیستم گوارشی ضعیفی برخوردار باشه ممکنه دچار اسهال هم بشه و مقداری از آب بدنش رو از دست بده...
با در نظر گرفتن اینکه در دستور ساخت خمیر دندان خانگی شما این ماده(گلیسیرین) وجود داره و ممکنه سگ اون رو بخوره، به نظر من استفاده از اون برای سگ نوعی ریسکه...

در هر صورت اگر دخالت کردم یا مطلبی رو اشتباه به عرضتون رسوندم پیشاپیش عذرخواهی میکنم...

موفق و پیروز باشید...
سلام دوست عزیزم
از فرمایشات شما بسیار استفاده کردم و باید بگم که بسیار هم درسته فرمایش شما در مورد گلیسرین اما در ترکیبی که خدمتتون ارائه کردم به علت وجود جوش شیرین ریسک خاصی برای استفاده از گلیسرین وجود نداره البته این فرمول رو بنده ننوشتم و از جناب آقای ادوارد فرالی گرفتم که 50 سال تجربه نژادگیری و پرورش سگ در آمریکا دارن و مطلب جنابعالی رو که بهشون گفتم ضمن تاییدش توضیح بالا رو به بنده دادن که بنده هم عینا عرض کردم
aref آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما aref برای ارسال این پست سودمند:
anonymous (30-11-2013), B.G.S (18-11-2013), mehrnaz-ghasemi (19-11-2013), شکور (18-11-2013)

قدیمی 18-03-2014, 20:57   #6
toofan
عضو سایت

toofan آواتار ها

تشکر شده 21 بار در 7 پست
لايك دريافتي : 0
لايك كرده : 0
toofan is on a distinguished road
امتیازات: 140, سطح: 2
امتیازات: 140, سطح: 2 امتیازات: 140, سطح: 2 امتیازات: 140, سطح: 2
میزان پیشرفت: 80%, 10 امتیاز نیاز دارد
میزان پیشرفت: 80% میزان پیشرفت: 80% میزان پیشرفت: 80%
بازدید: 36%
بازدید: 36% بازدید: 36% بازدید: 36%

توله ها تا 6 ماهگی احتیاجی به خمیر دندان ندارند و فقط برای عادت دادنشون هراز گاهی با یه مسواک نرم و مرطوب براشون مسواک بزنید. مسواک زدن با خمیر دندون های آماده خیلی راحت تره و هفته ای یکبار هم کافیه و بهتره با در اختیار گذاشتن استخوان به سگتون اجازه بدید دندوناش رو خودش هم تمیز کنه . خمیر دندانی که من براشون استفاده میکنم beaphar هست که خیلی عالیه و با سرعت دندونارو مثل صدف میکنه
toofan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

قدیمی 18-03-2014, 23:49   #7
mehrnaz-ghasemi
عضو ویژه

نقل قول:
نوشته اصلی توسط toofan نمایش پست ها
توله ها تا 6 ماهگی احتیاجی به خمیر دندان ندارند و فقط برای عادت دادنشون هراز گاهی با یه مسواک نرم و مرطوب براشون مسواک بزنید. مسواک زدن با خمیر دندون های آماده خیلی راحت تره و هفته ای یکبار هم کافیه و بهتره با در اختیار گذاشتن استخوان به سگتون اجازه بدید دندوناش رو خودش هم تمیز کنه . خمیر دندانی که من براشون استفاده میکنم beaphar هست که خیلی عالیه و با سرعت دندونارو مثل صدف میکنه
قبلا هم گفته شد دندان و لثه و حتی دستگاه گوارشی توله های زیر 4 ماه به قدری ضعیف و آسیب پذیر هست که استفاده از داگ چو و استخوان در این سن برای توله ها خطرناک هست و به هیچ وجه توصیه نمیشود و علاوه بر اسیب لثه و دستگاه گوارش میتواند دندان های توله جابه جا کند در نتیجه دندان های اصلی کج و نامنظم قرار میگرند. برای تمیزی و نظافت دندان های شیری باید از مسواک های انگشتی استفاده شود بخصوص اگر توله از غذای خشک و یا گوشت آبپز استفاده میکند مسواک مکرر و هفتگی بسیار ضروری میباشد.استفاده از خمیر دندان بستگی نوع لثه و دندان دارد که روزانه به چه میزان تاتار و پرودنتال در خود جای میدهد.
و اتفاقا از 7 ماهگی به بعد احتیاج به مسواک مکرر ندارند زیرا در این سن توانایی جویدن و خوردن استخوان را پیدا میکنند و بوسیله ی این روش طبیعی دندان هایشان را تمیز میکنند.
اگر بدنبال تصدیق این موضوع هستید منبع معتبر زیاد است میتوانم تعدادی را برایتان به نمایش بگذارم یا اینکه خودتان نیز با کمی جستوجو میتوانید پیدا کنید .
با تشکر
بگذارید بخندد شادان

ویرایش توسط mehrnaz-ghasemi : 18-03-2014 در ساعت 23:55
تبلیغات
پاسخ

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوزهای ارسال و ویرایش
شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلک فعال است
[IMG] فعال است
HTML غیر فعال است

Forum Jump